Tematy prac doktorskich z Ekonomii to często szczegółowe analizy wydarzeń ekonomicznych, które wpływają na globalną gospodarkę. W tym artykule przedstawimy rozmaite przykłady motywów przewodnich tego typu prac. Poza tym przedstawimy cenne wskazówki, który pozwolą Tobie napisać świetny doktorat z Ekonomii.

Problematyka Twojego doktoratu nie może być rzeczą przypadkową. Od prac doktorskich wymaga się, o wiele więcej aniżeli w przypadku innych prac dyplomowych. Z założenia doktorat powinien stanowić cenne rozwinięcie obecnego stanu nauki. To, czy w przypadku każdego doktoratu jest to osiągane, jest już kwestią mocno dyskusyjną. Na poniższej liście przedstawimy ciekawe tematy prac doktorskich z zakresu Ekonomii. Możliwe, że któryś z nich się Tobie podoba.

  Tematy prac doktorskich z Ekonomii – przykłady.

 • Skutki przedłużania koniunktury w gospodarce.
 • Kryptowaluty, jako przeciwwaga dla systemu bankowego.
 • Manipulacje cenami na rynku srebra.
 • Przyczyny katastrofy ekonomicznej w Wenezueli.
 • Wpływ ujemnych stóp procentowych na gospodarkę Polski.
 • Ekonomiczne skutki kredytów frankowych.
 • Waluty papierowe i ich konsekwencje dla globalnej ekonomii.
 • Zagrożenia, przed którymi stoi globalna ekonomia.
 • Ekonomiczne konsekwencje wyczerpywania się surowców na Ziemi.

Wybór odpowiedniej tematyki na doktorat z Ekonomii z pewnością może być ciężkim zadaniem. W takim momencie może Tobie pomóc Twój promotor. On ma olbrzymią wiedzę i wie, które obszary ekonomii są jeszcze słabo przebadane. Być może podsunie on Tobie świetny motyw przewodni, o którym napiszesz swoją pracę doktorską.

Wskazówki dotyczące tworzenia prac doktorskich z Ekonomii.

Twoja działalność naukowa musi być przede wszystkim dobrze rozplanowana. Odpowiednie planowanie jest podstawą sukcesu w każdej niemal dziedzinie. Najlepiej podziel swój doktorat na fragmenty. Następnie załóż sobie, że daną część swojej pracy dyplomowej będziesz tworzyć przez określony czas. Może to być przykładowo siedem miesięcy na napisanie rozdziału pierwszego, który jest z reguły poświęcony teorii.

„Nastawienie jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę”.
Winston Churchill

Kolejną bardzo ważną kwestią jest Twoje nastawienie do szeroko pojętej działalności naukowej. Pasja to za mało, aby być dobrym naukowcem. Tutaj przede wszystkim potrzebna jest systematyka. Pisz więc swój doktorat regularnie. Najlepiej przez dwie godziny dziennie. Dzięki Temu wyrobisz sobie pożyteczny nawyk oraz będziesz generować dużą ilość materiału na swój doktorat z Ekonomii. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę stanowi niemal gwarancję naukowej porażki. Wysokie zdyscyplinowanie jest tym co cechuje najlepszych naukowców.

Treści, które tworzysz, muszą być na odpowiednim poziome merytorycznym. Konsultuj się więc często ze swoim promotorem. On na pewno powie Tobie, co robisz dobrze, a gdzie popełniasz błędy. Jeśli osoba, która Ciebie promuje, wyraża się pozytywnie o Twoim doktoracie z Ekonomii, to masz pewność, że Twoja działalność naukowa zmierza we właściwą stronę.

Tematy prac doktorskich z Ekonomii. Podsumowanie.

Tematy prac doktorskich z Ekonomii są na pewno niezwykle zróżnicowane. Dobrze napisany doktorat na pewno Tobie pomoże, jeśli chcesz pracować jako naukowiec. Podczas tworzenia swojego doktoratu, pamiętaj, że ważne są również artykuły, które piszesz poza swoim doktoratem. Co jakiś czas trzeba wykonać na swoich studiach doktorskich podsumowanie, w którym trzeba wskazać publikacje oraz konferencję, w jakich brałeś udział. Tego typu dodatkowa działalność na pewno rozwija Ciebie merytorycznie oraz daje nowe perspektywy na płaszczyźnie naukowej, oraz zawodowej. Buduje ona również Twoją pozycję jako naukowca.

„To, kim jesteś lub kimkolwiek możesz się stać, jest wynikiem tego, w jaki sposób wykorzystasz swój umysł”.
Napoleon Hill

Doktorat może pomóc Tobie znaleźć pracę w biznesie, jeśli będzie on miał praktyczny charakter. Jeśli będzie on natomiast koncentrował się na rzeczach, które są z punktu widzenia pracodawców abstrakcją, to taki doktorat raczej nie pomoże Tobie w walce o atrakcyjne posady. Sęk w tym, aby praca doktorska była również związana zarówno z Twoimi pasjami, jak i aspiracjami zawodowymi. Jeśli tak będzie to wszelka działalność naukowa będzie dla Ciebie prawdziwą przygodą i przyjemnością.

Skontaktuj się z nami!

Infolinia: +48 123 125 235
Bezpośredni kontakt pod adresem e-mail: Centrala@PisaniePracMagisterskichKatowice.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 17:00